پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹    


   

 - جهت درج آگهی ابتدا باید عضو سایت شوید و سپس با نام کاربری خود وارد سایت شوید : شماره تلفن وب سايت نیک صالحی: 021-88245235 , 3407504-0912

شناسه :  

رمز عبور :  

فراموشي رمز؟

عضويت رايگان

كامپيوتر
آموزش
املاك
اتومبيل
لوازم
خدمات
بازار كار
صنعت
ارتباط
غذا و خوراکی

اخبار

آمار نيازمنديها

نفر بازديد آگهي تاريخ
۴۴۶۳۹۴ ۰ ۰۷/۱۰
۱۶۸۰۱۴۷۹ ۰ ۰۷/۰۹
۱۵۷۷۱۳۱۱ ۱ ۰۷/۰۸
۱۸۳۶۲۲۲۰ ۰ ۰۷/۰۷
۱۷۷۷۳۵۳۵ ۴ ۰۷/۰۶
۱۴۶۱۱۷۶۶ ۲ ۰۷/۰۵
۱۳۱۸۲۹۰۰ ۰ ۰۷/۰۴

لینکدونی

لوازم - لوازم گوناگون

با معماران عصر دیجیتال

شرکت صنایع هوشمندافزار آراد در جهت پیشرفت و ارتقا دانش به روز رباتیک و ارتقای بار علمی دانشجویان و دانش آموزان فعالیت می کند. در ادامه مطلب می توانید بخشی از مقالات سایت ما را مطالعه بفرمایید.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اندیشه های گوردون مور بنیانگذار اینتل

گوردون مور (GORDON E. MOORE) در سال 1929 میلادی در سانفرانسیسکو متولد شد. پدرش قاضی و مادرش خانـه دار بود. از کودکی به شیمی علاقه مند بود و تصمیم داشت یک شیمیدان شود. به همین جهت تحصیلات دانشگاهی را نیز در این رشته به پایان برد و در سال 1950 میلادی از دانشگاه برکلی دکترا گرفت. اما ظاهراً وقایع به سمتی سیر می کرد که او به وادی ناشناخته ای به نام «نیمه هادی» گام نهد و البته خیلی زود با آن خو کند و حتی گامهایی بردارد که در جهت گیری مسیر تاریخی این فناوری تعیین کننده بوده است. پس از فراغت از تحصیل، مدتی در آزمایشگاه دانشگاه جان هاپکینز مشغول به کار شد. اما این کار به هیچ وجه با روحیه موثربودن و کارایی و کارآفرینی او سر سازگاری نداشت^: انتشار مقالاتی از سوی آزمایشگاه که طبق محاسبه خود او هزینه هر کلمه آن 6 دلار تمام می شد و معلوم نبود کسی نیز آنها را بخواند
بنابراین به دنبال کار جدید، طی ملاقاتی با «ویلیام شاکلی» مخترع ترانزیستور جذب او شد و با کار در آزمایشگاههای «بل» به حوزه صنعت نیمه هادی قدم گذاشت و در آنجا با «باب نویس» آشنا شد.
پس از دو سال که جهت کار به نظر او و برخی دوستانش عوض شده بود آنجا را ترک و شرکتFAIRCHILD را در زمینه نیمه هادی تاسیس کرد. با تغییراتی که در آن شرکت نیز پدید آمد، به همراه «باب نویس» شرکت را رها کرد تا بتوانند کار بدیعی در زمینه نیمه هادیها شروع کنند و بدین ترتیب ایده تاسیس شرکت «اینتل»شکل گرفت و آنها در سال 1971 میلادی آن را به ثبت رساندند.
اساس کسب و کار در شرکت، تولیـد تراشه های «حافظه» برای رایانه بود اما در بحران نفتی سال 1973 میلادی و بحران اقتصادی سال 1984 میلادی، شرکت با تلاطمهای مرگباری مواجه شد که با درایت او و مدیرعامل فعلی شرکت «اندی گرو» به خوبی آن را پشت سر گذاشت. در سال 1963 میلادی طی مصاحبه ای با «اندی گرو» او را استخدام کرد.
به گفته خود او مهمترین چالشی که با آن مواجه بوده تصمیم گیری در تغییر روند فعالیت شرکت از تولید تراشه های حافظه به تولید «ریزپردازنده» بوده است، تغییری که سبب شد «اینتل» در مسیر جدید رشد موفقیت آمیزی طی کند و اکنون به قطب مطرح تولید ریزپردازنده در دنیا تبدیل شود

«گوردون مور» در سال 1989 میلادی به عنوان رئیس هیئت مدیره «اینتل» بازنشسته شد اما اکنون نیز به طور منظم در هفته در اتاق قدیمی خود در شرکت حضور می یابد. و در سال 1990 میلادی مدال ملی فناوری را از دست رئیس جمهور دریافت کرد.
پیش بینی که او در سال 1965 میلادی در مورد دوبرابرشدن تعداد ترانزیستورهای به کار رفته در یک تراشه در هر سال و به عبارت دیگر دوبرابر شدن قدرت تراشه ها صورت گرفته و به «قانون مور» معروف گشته، به اندازه خود او شهرت دارد. او ده سال بعد باتوجه به تغییرات پدیدآمده در فناوری نیمه هادیها، آن قانون را به روز کرد و به دوبرابرشدن قدرت تراشه ها در هر دو سال نظر داد.

در این مقاله، گزیده اندیشه های او در زمینــه های مختلف فناوری و مدیریت در حوزه صنعت نیمه هادی و چگونگی تاسیس و بقای شرکت «اینتل» ارائــــه شده است؛ اندیشه های کارآفرینی که هیچ گاه از واردشدن به حوزه های بکر و ناشناخته فناوری ترسی به خود راه نداد و از هیچ، همه چیز ساخت. او افتخارات زیادی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است: از تاثیرات مهم در ابداع ریزپردازنده و گسترش استفاه از آن تا بنیانگذاری شرکت عظیم «اینتل» و ثبت قانون معروف مور و تثبیت خود به عنوان راهبر انقلاب سخت افزاری و رایانه ای و دریافت مدال ملی فناوری. اما بدون تردید اگر هیچ یک از این افتخارات نیز وجود نداشت جز انتخاب هوشمندانه و استخدام و تربیت جانشینی همچون «اندی گرو» مدیرعامل موفق فعلی شرکت، برای تحکیم نام او به عنوان یک مدیر موفق از «معماران عصر دیجیتال» کافی بود.

از زمینه های مورد علاقه شما در دوران مدرسه شروع کنیم. ظاهراً به شیمی علاقه مند بودید؟

من به شیمی علاقه داشتم. همسایه ما برای کریسمس یک مجموعه بازیهای شیمی به من هدیه داد که دائماً با آنها سرگرم بودم. آن موقع این مجموعه ها کاملاً نظیف و ایمن بود. حتی می شد با آن مواد منفجره و سایر چیزها را ساخت. ریاضیـات هم البتـــــــه برایم ساده بود و بـه خوبی آن را فرا می گرفتم. به ورزش نیز علاقه مند بودم. در دبیرستان چهار تشویق نامه از رشته های مختلف ورزشی داشتم. من هرگز بهترین نبودم اما همواره به قدر کافی خوب بودم که در مسابقات بتوانم شرکت کنم. این را باید اعتراف کنم که آنقدر که وقتم روی ورزش می گذشت از درس خبری نبود. این تا سال پایانی دبیرستان ادامه داشت. آنجا بود که کمی بیشتر به درس پرداختم


پس در آن دوران علاقه شما به علم بیشتر از مهندسی بوده است؟

- بله، من از همان دوران دبیرستان تصمیم گرفتم یک شیمیدان شـــــوم، بااینکه دقیقاً نمی دانستم شیمیدان کیست.

آیا در آن دوران، الگویی در خانواده برای حرکت شما وجود داشت؟
- عملاً نه. در خانواده، من اولین نفری بودم که به دانشگاه راه یافتم. در دوران تحصیل نیز در مقاطعی استادان خوبی داشتم. البته در دبیرستان نیز معلم ریاضی نقش مهمی در تداوم علاقه من به ریاضی و علم داشت. شانس آوردم که در حین جنگ جهانی دوم کم سن و سال بودم و به خدمت وظیفه نرفتم. برادرم که به خدمت رفت، پس از برگشت هرگز به دانشکده نرفت و در مزرعه به گاوداری مشغول شد

چه عاملی سبب شد که از علم (شیمی) به فناوری برتر روی آورید؟
- من ابتدا دوسال به دانشگاه سن خوزه رفتم. از آنجا که به دنبال بخش قوی تر شیمی بودم به دانشگاه برکلی منتقل شدم و در سال 1950 میلادی در شیمی فیزیک با مدرک دکتــری فارغ التحصیل شدم.
بعد از اخذ مدرک، در یکی از آزمایشگاههای دولتی مشغول به کار شدم: آزمایشگاه فیزیک کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز. وظیفه این آزمایشگاه توسعه موشکهای دریایی بود.
چرا آزمایشگاه را خیلی زود ترک کردید؟
- من یکسال و نیم در آنجا کار کردم. روزی حساب کردم که هزینه مقالات چاپ شده از سوی آزمایشــــگاه چقدر است. دیدم 5 دلار به ازاء هر کلمه می شود پیش خود گفتم آیا کسی هم آنها را می خواند! مطمئن هم نبودم که حکومت این هزینه را بدهد و یا هیچ مالیات دهنده ای. بنابراین به این نتیجه رسیدم به کاری بپردازم که کاربرد عملی داشته باشد. البته تیمی هم که کار می کردیم از هم پاشید

آیا کار دلخواه خود را پیدا کردید؟

- من چند جا مصاحبه کردم. از خوشوقتی من این بود که با بیل شاکلی(SHOCKLEY) مخترع ترانزیستور در آزمایشگاههای بل (BELL) ملاقات کردم. او درصدد راه اندازی شرکتی بود برای تولید وسیله جدیدش یعنی ترانزیستور سیلیکونی. این برای من بسیار جالب بود. احساس کردم این همان جایی است که دنبال آن هستم. بنابراین، از فرصت استفاده کردم و به او پیوستم. البته من هیچ زمینه ای در نیمه هادیها (SEMICONDUCTOR) نداشتم.

چطور به کاری وارد شدید که هیچ زمینه قبلی در آن نداشتید؟

- حدس می زنم من به طور طبیعی و ذاتی بیشتر مهندس بودم تا عالم، از آن نظر که برایم مهم بود که کارم خروجی داشته باشد. در کودکی که مجموعه بازیهای شیمی را هدیه گرفتم، اگر انفجار خوبی انجام نمی دادم غمگین می شدم! البته در آن دوران نیز افراد بسیار کمی راجع به نیمه هادی اطلاعات داشتند.
با «باب نویس»(BOBNOYCE) هم در آزمایشگاههای «بل» آشنا شدید؟ - من هیجدهمین نفری بودم که «شاکلی» استخدام کرد. «باب نویس» جمعه برای کار نزد «شاکلی» آمد و من دوشنبه هفته بعد. من همیشه فکر می کردم چه می شد اگر من زودتر حرکت می کردم و می رسیدم! به هرحال «باب» شخصیت والا و دوست داشتنی داشت و نسبت به گروهی که نزد «شاکلی» آمده بودند در نیمــه هادیها صاحب تجربه بود. او دکترای خود را در فیزیک الکترونیک گرفته بود.

چه عاملی سبب شد آزمایشگاههای «بل» را ترک و شرکت جدیدی تاسیس کنید؟

- ابتدا که آنجا رفتم «شاکلی» می خواست ترانزیستور بسازد اما بعد تصمیم گرفت دیود چهار لایه بسازد. او یک نابغه فنی بود. گروهی از ما که هشت نفر می شدیم با شرایطی که پدید آمده بود آنجا را ترک و شرکت نیمه هادیFAIRCHILD را تاسیس کردیم. البته شرکتFAIRCHILD در زمینه های دیگر مثل ابزار و دوربین فعالیت می کرد، اما ما در زمینه نیمه هادی فعالیت خود را با کمک شرکت مادر در سال 1957 میلادی شروع کردیم با این شرط که بعد از دو سال مالکیت شرکت در اختیار شرکت مادر باشد.
اولین هدف ما در آنجا ساخت ترانزیستورهای سیلیکونی بود، چیزی که «شاکلی» آن را کنار زده بود. ما کا ر را بین خود تقسیم کردیم و از تجاربی که در آزمایشگاههای «بل» اندوخته بودیم استفاده کردیم. برآوردی که ما داشتیم این بود که حدود 35 شرکت به محصولات ما نیاز خواهند داشت. البته می دانید بین مدل آزمایشگاهی و دستگاه تولیدی تفاوت و فاصله زیادی وجود دارد.

مسئله مهم برای ما پیداکردن فلزی بود که با سیلیکون نوعN و نوعP اتصال خوبی داشته باشد، به عنوان پایه ترانزیستور و منتشرکننده نور. بنابراین، می توانستیم از فتولیتوگرافی روی فلز برای ساختن الگوها روی آن استفاده کنیم. روزی «نویس» پیشنهاد کرد که از آلومینیم استفاده کنیم. ما با تاکید بر آموزش حین کار خیلی سریع رشد کردیم وبه درآمد 150 میلیون دلاری رسیدیم.

پتنت «نویس» در مورد مدارهای مجتمع(IC) نیز در این سال به ثبت رسید؟

- بله، در سال 1959 میلادی یعنی سالی که مالکیت شرکتFAIRCHILD توسط شرکت مادر خریداری شد.

چه شد که این شرکت را نیز رها کردید و ایده تاسیس شرکت اینتل(INTEL) را در سر پروراندید؟

- این را باید در زمینه و فضایی که من در آن بودم تحلیل کرد. من یکی از موسسان شرکت نیمه هادیFAIRCHILD بودم؛ مدیر تحقیقات و مسئول راه اندازی آزمایشگاهها. ناگهان در شرکت مادر تغییراتی رخ داد که من هرگز نفهمیدم. شرکت از لحاظ مدیریتی مشکل داشت و رفته رفته مشکلات انتقال و تبدیل ایده به فناوری نو بیشتر می شد. در این زمان «باب نویس» تصمیم گرفت شرکت را ترک کند. من هم تصمیم گرفتم تا دامنه تغییرات بیشتر نشده است آنجا را ترک کنم. بنابراین، ما آنجا را ترک کردیم و در وادی نیمه هادیها کار کاملاً بدیعی را شروع کردیم و آن راه اندازی «اینتل» بود. ما راه جدیدی برای ذخیره اطلاعات (حافظه) در رایانه دیده بودیم، یعنی حوزه ای که شرکتهای نیمه هادی موجود در آن فعال نبودند. باز هم بگویم من در آزمایشگاه کار می کردم و انتقال به کار تولیدی و ساخت بسیاربسیار مشکل بود، اما کار ما بیش از آنچه فکر می کردیم رونق گرفت. اولین محصول «اینتل» در سال 1969 میلادی به بازار آمد. در سال 1971 میلادی سودده شد و آن را به عنوان شرکت ثبت کردیم.

در زمان تصدی مدیرعاملی «اینتل» با چه بحرانهایی مواجه شدید؟

- بحرانی را که می توانم به یادآورم زمانی است که کسب و کار اساساً به دلیل فقدان نیاز و تقاضا راکد شده بود. ما دو مقطع زمانی در تاریخ «اینتل» داشته ایم: سال 1974 میلادی و 1984 میلادی. در سال 1974 میلادی بحران نفتی در دنیا روی داد و کسب وکار از قله رونق فرو افتاد. نتیجه آن که ما مجبور بودیم سازمان را کوچک کنیم، به قدر کاری که می کردیم. در سال 1984 میلادی نیز حالت مشابهی پدید آمد و آن زمانی بود که صنعت نیمه هادی دچار بحران اقتصادی شد و نیاز بازار به یک سوم توانایی تولید ما تقلیل پیدا کرد. بنابراین، باوجود ظرفیتهای فوق العاده زیاد، قیمت افت کرد و ما مجبور بودیم 12 کارخانه مان را ببندیم و یک سوم نیروهایمان را آزاد کنیم.

بحران فنی چطور؟

- ما بحران فنی هم داشته ایم. مخصوصاً یکی از آنها را به یاد دارم، وقتی تراشه نیمه هادی حافظه(MEMORY) محصول تولیدی ما بود. روزی یکی از مشتریان گفته بود که سیستم او گاه اشتباه می کند. ما ایده ای نداشتیم که مشکل چیست، لذا تیمی را از کارشناسان مختلف جهت بررسی موضوع فراهم آوردیم تا بالاخره موفق به حل آن شدند و دریافتند که ذراتX با برخورد با سیلیکون می تواند شارژ کافی برای جفت الکترون ایجاد کند و اطلاعات را روی یک بیت از بین ببرد. این امر هم به دلیل مکانیسم کوچک کردن ماست که با کافی نبودن الکترون در یک بیت، محافظت و مقاومت در برابر ذره ورودیX از بین می رود.

نقش شما در مواجهه و پشت سرگذاشتن این بحرانها چه بود؟

- من اول باید مطمئن می شدم منابع کافی برای انجام کار در اختیار داریم.
دوم باید تمام موانع اداری و کاغذبازی را کنار می گذاشتیم تا بتوان پیشنهادی فنی را انجام داد. البته من فکر می کنم یک راه حل واحد و عمومی وجود ندارد. شما اگر مراقب نباشیـــد می توانید یک راه حل را به قدری مشکل کنید که افراد نتوانند کارشان را انجام دهند.
چگونه شد که از ساخت حافظه به ساخت ریزپردازنده (MICRO PROCESSOR) تغییر جهت دادید؟
- همانگونه که اشاره کردم بحرانهای زیادی پشت سر گذاشتیم اما به دلیل سوددهی و حاشیه سود مناسب در آن دوره باقی ماندیم. پایه مدل کسب وکار «اینتل» ساخت مدارهای مجتمع (IC) پیچیده بود و تراشه حافظه اولین تولیداتی بود که اینIC ها در آن به کار می رفت و در حجم بالایی به فروش می رسید. اما باتوجه به آن بحرانها ما به دنبال چیزی فراتر از حافظه بودیم.

چه چیزی؟
- یکی از ایده ها در آن زمان کار روی ماشین حسابهای الکترونیکی بود. بنابراین، ما به دنبال یک شرکت سازنده این نوع ماشین حسابها بودیم اما همه شرکتها قبلاً با یک شرکت نیمه هادی ساز قرارداد بسته بودند. ما ارتباطاتی با شرکت ژاپنیBUSICOM داشتیم که برای ساخت 13 تراشه خیلی پیچیده ماشین حسابهایشان به دنبال منبعی بودند. آنها همه کارها را نیز طراحی کرده بودند. تیم مهندسی ما آن موقع کوچک بود و نمی توانست این حجم کار را انجام دهد. یکی از اعضای تیم ماTED HOFF تلاش داشت این کار صورت گیرد. او می گفت ما با یک معماری عمومی و ساختار کلی برای رایانه می توانیم تمام این ماشین حسابها را راه بیندازیم و این تراشه - که بعدها ریزپردازنده نامیده می شد - از تراشه حافظه که امروز می سازیم پیچیده تر نیست. البته او قبلاً در مورد چنین کنترل کننده های عمومی در آسانسور و چراغ راهنمایی نیز پیشنهاد داده بود.
با ژاپنی ها به کجا رسیدید؟ آیا ایده شما را پذیرفتند و طرحهای خود را رها کردند؟
- من راجع به امکان داشتن یک عملگر منطقی عمومی و تولید انبوه آن بسیار هیجان زده بودم.
روزی رئیس فنی و مهندسان آن شرکت برای بازدید نزد ما آمده بودند. وقتی موضوع را مطرح کردیم. انتظار بحثهای طولانی داشتیم. اما آنها گفتند این کار را انجام دهید. من شوکه شده بودم. آنها بخشی از هزینه های توسعه را پرداختند و حقوق طرح را صاحب شدند. آنها متقاعد شدند که کلیه طرحهای خود را رها کنند و روش ما را در استفاده از یک تراشه مرکزی رایانه که برنامه ها و حافظه را برای همه ماشین حسابها انجام می داد بپذیرند. حاصل تلاش ما ریزپردازنده ای بود که در سال 1971 میلادی عرضه شد. بعدها آنها تحت فشار قیمت قرار گرفتند و خواستار کاهش قیمت شدند. ما به آنها گفتیم می توانیم قیمت را کاهش دهیم اگر حجم زیادتری از ما بخواهید، که نپذیرفتند. راه حل دیگر اجازه دادن به ما بود که بتوانیم تراشــه ها را برای سایر مصارف غیر از ماشین حساب به کار ببریم. با بالاگرفتن بحران اقتصادی آنها، 65000 دلار دادیم و تمام حقوق طراحی و فروش را در غیرماشین حساب از آنها پس گرفتیم.

یعنی ژاپنی ها در آن مقطع به خاطر 65000 دلار، دانش فنی نیمه هادی را برگرداندند؟
- بله.

از چه موقع استفاده از ریزپردازنده در رایانه ها مطرح شد و گسترش یافت؟
- سال 1981 میلادی که رایانه های شخصی (PC) از سوی شرکتIBM به بازار عرضه شد. ما در آن موقع با شرکت «موتورولا» روی تولید ریزپردازنده 16 بیتی کار می کردیم.
تراشه 4004 که اولین ریزپردازنده تجاری «اینتل» بود، چه مدت زمان برای طراحی و ساخت به آن اختصاص یافت و چند مهندس روی آن کار می کردند؟ - در آن روزها تمام تراشه ها حدود 9 ماه کار می برد. ما به دلیل نداشتن نفرات کافی برای طراحی، افرادی را از بیرون به کار می گرفتیم. روی 4004 چهار مهندس کار می کردند. الان برای طراحی یکی از تراشه هایمان 400 مهندس داریم که اغلب در مکانهای مختلف پراکنده هستند و زمان نیز 4 سال طول می کشد.
پس زمانه بسیار دگرگون شده است. آیا «اینتل» هم تغییر کرده است.

- من تغییرات را در اینتل می بینم، در روزهای نخست ما افراد زیادی را برای کار در خط تولید به کار می گرفتیم، آن هم صرفاً براساس چالاکی دستی آنها. وقتی آنها را تست می کردیم تنها توجهمــــان به این بود که آیا فرد به راحتی می تواند این اشیاء کوچک را جابه جا کند. آنها هیچ چیز دیگربلد نبودند. تنها به آنها جابه جایی سریع و صحیح اشیاء را که به آن نیاز داشتیم آموزش می دادیم. امروزه تمامی آن کارکنان کارهای اتوماتیک انجام می دهند. اپراتورهای ما مجبورند یاد بگیرند که با رایانه هایی کار کنند که ماشین ها را کنترل می کند. آنها بایــد به خوبی انگلیسی بدانند. قادر باشند به راحتی با رایانه کار کنند. اینها مستلزم ارائه آموزشهای پایه ای به آنهاست، در حالی که قبلاً چنین نبود.

مشکل ترین تصمیمی که به عنوان مدیرعامل گرفته اید چه بوده است؟
- خارج شدن از کسب و کار «حافظه» و روآوردن به کسب و کار «ریزپردازنده». موفقیت اولیه «اینتل» با تراشه های حافظه بود اما بسیاری از شرکتهای تولیدکننده موقعیت خود را از دست دادند.
«اینتل» نسل بعد فرآیند و محصول خود را توسعه داد و آن یک حافظه یک مگابایتی بود که برای راه انــــدازی آن 400 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز بود. این امر مشکل بود و ما مجبور به ترک کسب و کار حافظه بودیم که دشواریهای زیادی داشت. افراد بسیاری در شرکت داشتیم که 15 سال در این زمینه کار کرده بودند. آنها باید در جای دیگر شرکت جا داده می شدند. برخی جابه جا می شدند. برخی را از دست می دادیم. این تصمیم سختی بود. اما تصمیم سخت تر آن چیزی بود که ما انجام دادیم و به سمت ریزپردازنده رفتیم. با اندی گرو (ANDY GROVE) نشستیم. گرچه کمی اختلاف نظر در چگونگی تصمیم گیری داشتیم اما تصمیم گرفتیم آن را انجام دهیم. ما بازار 15 میلیون دلاری فروشLCD برای ساعتهای دیجیتالی را نیز که در آن زمان پیشرو بودیم کنار گذاشتیم.

از «اندی گرو» ذکر کردید. از سال 1963 میلادی بگوییـــد و مصاحبه ای که بااو انجام داده اید.
- من هنوز آن مصاحبه را به خاطر دارم. او تازه از برکلی دکترا گرفته بود و کارهای جالبی در زمینه مکانیک سیالات انجام داده بود. گرچه تجربه او مستقیماً در حوزه نیمه هادی کاربرد نداشت اما مصاحبه خوبی انجام داد. من هم همان تجربه را داشتم؛ وقتی به «شاکلی» پیوستم تقریباً هیچ چیز راجع به نیمه هادی نمی دانستم.
بااینکه او در حوزه مورد نظر شما کار نکرده بود، چطور قانع شدید که او را استخدام کنید؟

- من از عنوان پایان نامه او و استادش سوال کردم. در توصیه نامه ای که استادش نوشته بود از او تعریف کرده بود و نوشته بود «هرکس او را به کار گیرد خوشوقت خواهد بود.» و من موفق شدم او را استخدام کنم و او به خوبی پیشرفت کرد.

نام شما همواره «قانون مور» را به یاد می آورد و آن پیش بینی معروف شما در مورد روند افزایش قدرت تراشه ها. چه موقع این پیش بینی را مطرح کردید؟
- در سال 1965 میلادی در سی وپنجمین سالگرد چاپ مجله الکترونیک من مقاله ای در آنجا چاپ کردم. خلاصه حرف من این بود که فناوریIC الکترونیک را ارزان خواهد کرد. من تلاش داشتم این حقیقت را بیان کنم که این فناوری راهی است برای کاهش قیمت در صنعت الکترونیک. من واقعیت را دیدم و آن را برای 10 سال بعد برون یابی(EXTRAPOLATE) کردم. ترانزیستور در سال 1959 میلادی ساخته شد و سپس اولینIC که در 1961 میلادی 8 جزء روی آن قرار داده شده بود. طبق استنتاج و پیش بینی من، در سال 1965 میلادی باید 60 جزء روی آن قرار می گرفت و ظرف ده سال از 60 به 60000 می رسید.

آیا این قانون واقعاً دقیق است و در عمل جواب داده است؟
- من واقعاً هیچ احساسی نسبت به دقت این قانون ندارم. بیشتر «دقت» نسبت به آنچه سعی در بیان کردن آن داشته ام برایم مهم بوده است. بنابراین، در سال 1975 میلادی مقاله ای منتشر و مطلب را به روز کردم و پیش بینی رشد دوبرابر در هر سال را به هر 2 سال تغییر دادم و این وضعیتی است که ما الان در آن هستیم. من هرگز نگفته ام 18 ماه، در حالی که اغلب در انتشارات چنین نوشته می شودهمانگونه که اشاره کردم هدف اصلی من در آن مقاله تلاش برای تبیین والقاء این ایده بود کهIC ها ارزان خواهد شد، چون تا آن زمان،ICها بیشتر کاربرد نظامی داشتند و بسیار گران بودند.

اما به هرحال این سرعت افزایش قــدرت تراشه ها امروزه کندتر شده است. به نظر می رسد با ادامه پیشرفت فناوری، وقتی به سطح اتم مـــی رسیم محدودیتهای فیزیکی پدید می آید. پس از آن چه اتفاقی می افتد؟

- ما فقط ضریب «قانون مور» را تغییر خواهیم داد این به معنای پایان پیشرفت نیست. پیشرفتهای بسیاری که ما در فناوری نیمه هادی داشته ایم نتیجه کوچک و کوچکترکردن بوده است. بااین کار همه چیز بهتر می شود. اما راست می گویید، محدودیتهایی وجود دارد. این واقعیت که مواد از اتم ها ساخته شده اند ما را در چند نسل آینده تحت فشار قرار خواهد داد. اما راههای دیگــــری نیز وجود دارد که می توانیم به حرکت ادامه دهیم. مثلاً می توانیم برای مدارهای پیچیده تر تراشه های بزرگتر بسازیم.
نوآوری، به دلیل اینکه ما نمی توانیم چیزهای کوچکتر بسازیم متوقف نمی شود. این بدان معناست که زمان دوبرابر برای این عوامل از 2 سال به 4 یا 5 سال تغییر می کند اما به هرحال این راهی است که در صنایع دیگر قابل تعقیب نیست.

بسیاری کارشناسان معتقدند به محدودیتهای فناوری اپتیک (OPTIC) در مورد ساخت مدارهای کوچکتر رسیده ایم. برخی معتقدند پرش کیفی در گذر از دوران اپتیک، هزینه های ساخت را بالا می برد. وضعیت چگونه است؟
- حرکت به مرزهای فرااپتیک یک چالش حقیقی است. ما فناوری اپتیک را فوق حد تصور جلو برده ایم. قبلاً فکر می شد حداقل ضخامت یک مدار خطی در یک تراشه یک میکرون است که می توان با اپتیک انجام داد. امروز ما می توانیم یک چهارم میکرون انجام دهیم. به نظر می رسد تا 0/18 و شاید 0/13 میکرون نیز بتوان انجام داد. از سوی دیگر سه یا چهارگزینه نیز وجود دارد: کار روی اشعه X که می تواند جایگزین مثلاً0/13 میکرون شود اما برای جذب اشعهX ضخامت لایه ماسک باید زیاد باشد. سپس ایده نوشتن پرتوالکترونی که مشخصه های کوچکتری به دست می دهد اما سرعت آن پایین است. این سرعت در ساختارهای پیچیــــده و ابعاد نازک تر کمتر می شود. انتخاب دیگر طول موج متوسط است بین اشعه X و نور ماوراء بنفش که الان مورد استفاده است. گاه به آن اشعهX نرم می گویند. این محدوده طول موج 13 نانومتر است. البته به دلیل نازکی پوشش، مواد باید با ماسک پوشانده شوند، آن هم ماسک منعکس کننده که یک تغییر واقعی برای فناوری است و به سیستم خلاء و گازهای خنثی برای تثبیت مواد نیاز دارد.
افزودن لایه ها به تراشه چطور؟
- این چیزی است که الان انجام می دهیم. رفتن از یک لایه به دو لایه ساده ولی از دو لایه به سه لایــه مشکل و از 5 به 6 یک تکه کیک درست می کند. اینجا بحث پویش دقیق شیمیائی مکانیکی مطرح است. باید روی فناوری پولیش ساختارهای چندلایه کار شود.

تصور وجود یک میلیارد جزء روی یک تراشه واقعاً تعجب آور است. قیمتها به کجا خواهد رسید؟

- اولین ترانزیستورهای شرکت FAIRCHILD ، 150 دلار فروخته می شد و وقتی تولید انبوه شروع شد به چنددلار رسید. چندسال پیش بااین چنددلار شما یک تراشه RAM&،64 مگابایتی با 68-67 میلیون ترانزیستور روی آن می خریدید. من فناوری دیگری سراغ ندارم که هزینه تولید آن چنین وحشتناک افت کند.

مقایسه فضای کار کنونی با زمانی که شما کار را شروع کردید می تواند جالب باشد.
- بله، ما وقتیFAIRCHILD را راه انداختیـم فناوری نیمه هادی تازه در حال توسعه بود. کسی آن را نمــی فهمید. فیزیک تجهیزات و دستگاهها کاملاً شناخته نبود. تمایل ما بکارگیری دانشمندان بود تا مهندسان، زیرا محل بحث فهم موضوع بود نه بهره برداری. همه چیز تازه بود. راه اندازی شرکتها در آن مقطع تقریباً ایده جدیدی بود. یک فضای کاملاً متفاوت وجود داشت. اما امروزه فناوری پخته شده و پیش رفته است. افراد باید تخصصی تر در این وادی وارد شوند. حتی طبیعت کیفی مشاغل نیز تغییر کرده است. ما افراد آموزش دیده داریم.

شما خود بخشی از این انقلاب یعنی انقلاب فناوری اطلاعات بوده اید. چه چیز الان برای شما جالب است؟
- سرعت تغییر. این کسب و کار بسیار سریع تغییر می کند و این پدیده جالبی است. البته من الان ظاهراً بازنشسته هستم اما هفته ای یک روز به
«اینتـــــل» می آیم تا در جریان باشم چه می گذرد. به هرحال همین چندسال پیش بود که ما درست در مرکز انقلاب بودیم. من به راستی نمی دانم بعد چه اتفاقی می افتد اما آشکار است که حوزه ارتباطات توسعه و رشد سریعــی خواهد داشت و مسلماً تحول ادامه می یابد.

«اینتل» هم اکنون در 300 شرکت، 8 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. آیا راهبرد «اینتل» سرمایه گذاری و پشتیبانی از راه اندازی شرکتهای جدید است.

- به نظر می رسد حوزه ارتباطات از حــــــوزه هایی است که تقریباً به صورت نامحدود استعداد سرمایه گذاری را دارد.

شما دهها سال در یکی از نوآورترین شرکتهای دنیا مشغول کار بوده اید. به نظر شما منشاء «نوآوری» چیست؟
- نوآوری منشاهای مختلف دارد. شما باید در محیط و فضایی باشید که نوآوری مورد پذیرش باشد و این در هرجا واقعیت ندارد. ما دائماً باید به دنبال ایده های نــو باشیم. من خوشوقت بوده ام که در شرکتهایی کار کرده ام که در این مسیر بوده اند. اما به هرحال نوآوریهای واقعی یا اموری که مسیر را تغییر دهند گاه اتفاق مـــی افتد. من وقتی به سابقه خودم در صنعت نیمه هادی بر می گردم می توانم بگویم سه نوآوری اصلی پدید آمده است. اولین آن ترانزیستور بود که کلید اصلی را به ما معرفی کرد. دومین آن IC بود. IC حقیقتاً آن چیزی بود که قیمتها را شکست و به نظر من کاهش قیمت، پایه نیروی محرک برای اتفاقات بعدی بود و سومین آن ریزپردازنده بود که به ما ماشین هایی با برنامه ذخیره شده را در هرجا معرفی کرد. شما مــــی دانید ریزپردازنده فقط در رایانه مصرف ندارد. هر تجهیز اصلی که دارای کاربردهای کنترلی است به آن نیاز دارد. ریزپردازنده واقعاً یک محصول انقلابی بوده است.
به نظر شما بزرگترین دستاورد مهندسی و بزرگترین شکست مهندسی در قرن بیستم چه بوده است؟
- بزرگترین دستاورد «رایانه» بوده است. من معتقدم رایانه و بمب اتمی بیشترین تاثیر را بر بشریت داشته است. بمب اتمی کم شده در حالی که رایانه های دیجیتالی هنوز تا قرن بعد ادامه دارد. هواپیما نیز در حمل و نقل یک انقلاب کامل ایجاد کرد. اما فکر می کنم انقلاب در ارتباطات قدرتمندتر از آن خواهد بود.

شکست چطور؟

- حقیقتاً نه. با دید مهندسی که من دارم، شکست امسال فرصت سال آینده است که باید دوباره تلاش کرد. البته گاه تلاش شده بعضی چیزها قبل از زمانشان عرضه شوند. اگرامر مخالف قوانین فیزیک در آنها نباشد، زمانی بعد خود را اثبات و عرضه خواهند کرد. این راهی است که ما پیشرفت می کنیم. شکست چیزی نیست که از آن اجتناب کنیم. باید بخواهیم که آنها به سرعت اتفاق بیفتد تا بتوانیم به سرعت پیشرفت کنیم. افراد فنی را می شناسم که از انجام تجاربی که ممکن است نتیجه آن غلط یا درست باشد اجتناب می کنند. اینگونه افراد بهره وری چندانی ندارد. اما افـــرادی را هم می شناسم با همان درجه هوش که حول محور مشکلات کار می کنند و به وسط مـــوضوع می پرند! آنها بیشترین بهره وری را دارند. بنابراین، توصیه می کنم در انجام آزمونهای بحرانی شک نکنیم . این همان چیزی است که به ما می گوید درست یا غلط حرکت می کنیم و قدم بعد چیست.

سیر زندگی شما به ویژه زندگی شغلی شما تغییرات جالبی داشتـــه است. ابتدا به شیمی علاقه مند بودید اما سر از نیمه هادی درآوردید. از آزمایشگاه دانشگاه به آزمایشگاه «بل» و از آنجا به FAIRCHILD و سپس «اینتل». آیا این می تواند الگوی جوانان امروز هم باشد؟
- فناوری بسیار سریع تغییر می کند و بنابراین پس از فراغت از دانشگاه نیز باید به صورت مداوم در جریان آن بود. من فکر می کنم در این راه شاید مهمترین مسئله داشتن پایه های قوی و خوب است.
امروزه بعیـد است یک نفر در رشته ای فارغ التحصیل شود و در تمام طول عمر خود به آن مشغول باشد. من کار راهه(CAREER) خودم را می بینم. همانگونه که گفتید دانش آموخته شیمی هستم اما راهم را در نیمه هادی یافتم. من از آنچه در مدرسه آموختم بسیار دور شدم. به نظر من دانشجویان امروزه مجبورند به دنبال امکان داشتن سه یا چهار کار راهه باشند.
چه کسانی را تحسین می کنید؟
- بسیاری از دانشمندان پیشرو را. بسیاری از همکارانم را مثل «اندی گرو» و «باب نویس» که حقیقتاً افراد فوق العاده هستند. همسرم را و فرزندانم را دوست دارم
صد سال بعد چگونه از شما یاد کنند؟
- فکر می کنم به عنوان کسی که سهمی در توسعه این صنعت جذاب داشته است.
البته می ترسم اصلاً مرا از یاد ببرند


ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برای آشنایی بیشتر با فعالیت های ما به آدرس www.saha-co.com مراجعه و یا با شماره تلفن 05118641358 تماس حاصل نمایید.این آگهی توسط نرم افزار روبووب درج شده است.شماره تماس شرکت طرح اندیشان تولید09195559428-04412253601


ارسال آگهي : 1389/07/17

   مشخصات آگهي   

به علت منقضي شدن آگهي , اطلاعات تماس نمايش داده نمي شود


جستجوي مرتبط
- بيسيم- mp3 player- دوربين ديجيتال- گل- دزدگير- فيلم- كانادا- ترجمه- تمبر- واكي تاكي- مبل- دوربين- آكواريوم- كفش- نفت- يخچال- gps- دوچرخه- دوربين عكاسي- چادر- شوكر

تازه‌هاي لوازم - لوازم گوناگون (صفحه 1 از 6)
‪۹۹/۰۷/۱۵ فروش ویژه جایگاههای سیار سوخت در سراسر ک
فروش ویژه جایگاههای سیار سوخت در سراسر کشوربدون نياز به برق ظرفیت : 24000 و 28000 لیتر تعداد تلمبه /دیسپنسر ...
رضا احسانی ، تلفن : 09128057066

‪۹۹/۰۷/۱۵ (سی ان جی) خانگی با بهترین شرایط CNGفروش
(سی ان جی) خانگی با بهترین شرایط CNGفروش دستگاههای مزایای استفاده از این دستگاه عبارتند از: 1- عدم وابستگی به ...
رضا احسانی ، تلفن : 09128057066

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت و خرید رادیاتور بوتان
مشخصات خرید هوشمندانه رادیاتور بوتان - BOTAN شرکت صنعتی بوتان در زمینه تولید سیستم های گرمایشی فعالیت دارد. شرکت بوتان در ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177612025

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت خرید رادیاتور ایران رادیاتور
مشخصات خرید هوشمندانه رادیاتور ایران رادیاتور - IRAN RADIATOR شرکت ایران رادیاتور به عنوان یکی از پیشگامان در عرصه تولید ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177612025

‪۹۹/۰۵/۲۹ قیمت و خرید انواع پکیج بوتان
با سلام و عرض ادب قصد خرید پکیج دیواری دارید؟ حتماٌ بین تمامی برندهای موجود در بازار و انتخاب صحیح بر حسب ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177619120

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت انواع پکیج ایران رادیاتور
با سلام و عرض ادب قصد خرید پکیج دیواری دارید؟ حتماٌ بین تمامی برندهای موجود در بازار و انتخاب صحیح بر حسب ...
تماس بگیرید
محسن مسلمی ، تلفن : 02177619120

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت انواع پکیج دیواری
آنچه بايد درباره انتخاب و خريد پکيج ديواری با گارانتی اصلی بدانيم پکیج دیواری به عنوان یک سیستم گرمایش مرکزی ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177612025

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت و خرید کولر گازی
آنچه باید درباره انتخاب و خرید کولر گازی اسپلیت با گارانتی معتبر بدانیم وسیله ای برای تولید هوای خنک و مطبوع ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177612025

‪۹۹/۰۵/۲۹ بهترین قیمت و خرید پکیج زمینی
آنچه باید درباره انتخاب و خرید پکیج زمینی با گارانتی اصلی بدانیم پکیج ها از دسته سیستم های گرمایشی مرکزی هستند ...
محسن مسلمی ، تلفن : 02177612025

‪۹۹/۰۴/۲۵ هندزفری نامرئی بلوتوثی اورجینال
هندزفری نامرئی  هندزفری نامشهود "Micspy" یک دستگاه پنهان و بسیار کوچک و سبک تر از سایر هندزفری های موجود در بازار ...
مهدی نوشادها ، تلفن : 02177624821

‪۹۹/۰۴/۰۶ کیف چرم زنانه
گروه تولیدی چرم پارس در طول سالها فعالیت مستمر در زمینه کیف چرم زنانه-کیف چرم مردانه-کیف چرم مجلسی زنانه-کیف ...
حمید حاجی اسماعیلی ، تلفن : 66342038

‪۹۹/۰۴/۰۲ ارائه جوان کننده پوست آووکادو و روغن خال
https://www.bentishco.com/ روغن گیاهی بنتیش عرضه کننده بهترین محصولات روغن گیاهی شامل جوان کننده پوست آووکادو، روغن خالص تضمینی آرگان برای رفع ...
ben product ، تلفن : 0998140130

‪۹۹/۰۴/۰۲ فروش پک چرتکه – فروش پک اسمارت کیدز مت –
پویا ابتکار برتر صداقت تولید کننده وسایل آموزشی و کمک آموزشی در زمینه کودکان و نونهالان می باشد و فروش ...
منصور جعفرزاده ، تلفن : 03137500053

‪۹۹/۰۳/۲۴ تولید و توزیع کننده شلنگ قلیان یکبارمصرف
تولید و توزیع کننده شلنگ قلیان یکبارمصرف استفاده از مواد اولیه درجه یک در ساخت و همچنین رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی ...
00
مجتبی هادی ، تلفن : 09120054404

‪۹۹/۰۳/۱۰ دیجی ساعت فروشگاه اینترنتی برندهای اورجی
فروشگاه اینترنتی دیجی ساعت بر آن است تا از طریق فضای آنلاین خرید، مجموعه‌ ای از محصولات برتر بهترین برندهای ...
ideen sanaei ، تلفن : 09123107789

‪۹۹/۰۲/۰۴ فروش ونصب انواع درب های اتوماتیک شیشه ها
شرکت مهندسی آرمان گستر مهر اسپادانا (آگما) آماده خدمات دهی در پروژه های مختلف طراحی و نصب درب های اتوماتیک، ...
توافقی
آگما آگما ، تلفن : 03152424872

‪۹۹/۰۱/۱۸ فروش ماسک طرح ایکس راگا فروش انواع ماسک
ماسک طرح ایکس راگا با بهترین کیفیت نمد فشرده با قیمت باور نکردنی ۵۵۰۰تومان ماسک نمدی دور نوار اریب کتان درجه ...
توافقی
ماسک راگا ، تلفن : 09377377893_۳۳۷۰۷۵۰۳

‪۹۹/۰۱/۱۷ اسپان باند برای تولید ماسک و پارچه لمینت
تولیدپارچه های پزشکی و صنعتی اسپان باند و لمینت شده پارچه های لمینیت شده به صورت عمده برای تولید ماسک و لباسهای ...
غلام رضا خداداد ، تلفن : ۵۵۲۱۲۳۵۱

‪۹۸/۱۲/۱۳ تولید صندلی آمفی تئاتر 
تاثیر سالن‌های آمفی‌تئاتر و سینما در رشد اقتصادی مراکز تجاری و تفریحی ایران تاثیر سالن‌های آمفی‌تئاتر و سینما در رشد اقتصادی ...
حامد خادم ، تلفن : 021-86127148

‪۹۸/۱۲/۰۱ نصب شیشه سکوریت و میرال
درب اتوماتیک با انواع اوپراتورهای چینی،ایرانی،موتور دانکر _المان ،سویس،ایتالیا با گارانتی  ●دودبند های ساختمانی جهت اخذ پایانکار شهر داری ●درب های فروشگاهی؛نمایشگاهی(ریلی،باد ...
مهدی کرمپور ، تلفن : 09128019489

‪۹۸/۱۱/۱۵ خرید و فروش کلیه قطعات یدکی و برقی تاور
تاورکرین اسمان خریدفروش وتامین قطعات تاورکرین وآسانسورهای کارگاهی آدرس: جاده مخصوص کرج نرسیده به گرمدره بعدازانبارمواداولیه دارو شماره های تماس: 09120862310 09332996769 02188306706 خرید قطعات یدکی خرید لوازم ...
علی سماواتی ، تلفن : 02188306706

‪۹۸/۱۱/۰۹ تولید و فروش جک و و قالب فولاد بتن جی 
کاریاران سپاروک  تولید و فروش جک و و قالب فولاد بتن جی  فولاد بتن جی تولیدوفروش انواع جک های ساختمانی دراندازهای مختلف قالب ...
محمد ایوبی ، تلفن : 09138060795

‪۹۸/۱۰/۰۷ نمایندگی رسمی دوربین کانن
نمایندگی رسمی دوربین کانن در تهران فروش انواع مدل های دوربین کانن در نمایندگی کانن فروش انواع دوربین کانن و لوازم ...
على طلائى علی طلائی ، تلفن : 02166464424

‪۹۸/۰۹/۲۳ :: فروش ابزار و یراق،انواع دستگیره کابین
تولید و فروش انواع دستگیره کابینت گراد،افرویی،شیپور کار و... با بهترین کیفیت و قیمت مناسب بدون واسطه و ارسال به تمام ...
0
عبادالله فرزانه ، تلفن : ۰۲۱۵۶۸۶۳۴۶۷

‪۹۸/۰۹/۱۱ :: تولید کننده انواع جعبه و دستمال کاغذی
مجموعه طراحی ، چاپ و سلولوزی نمونه با تجربه 20 ساله ، متخصص ترین مرکز تولید و عرضه انواع دستمال ...
0
علیمردانی علیمردانی ، تلفن : 02166979102

‪۹۸/۰۸/۱۷ فنرسازی و واشر بری
فنرسازی و واشر بری کبیر  فنر سازی کبیر تولیدکننده انواع فنر و واشرهای نسوز با بیش از ۳۰سال سابقه کار . قبول ...
محمد محمدخانی ، تلفن : 09123479384

‪۹۸/۰۸/۰۲ لوازم ارایشی
واردات و پخش لوازم آموزشگاهی آرایشی، شامل تمامی لوازم کاشت ناخن انواع سوهان برقی ناخن، مارکهای استرانگ 210 استرانگ 204 استرانگ 207 Strong 210 ماراتن چمپیون ...
0
لوازم ارایشی ، تلفن : 09121347325

‪۹۸/۰۷/۱۷ عینک افتابی
ارزان ترین با کیفیت ترین به روز ترین و مدرن ترین عینک های آفتابی وطبی  از ما بخواهید  فروشگاه های عینک برای ...
00
میلاد جیحانی ، تلفن : 09171103270

‪۹۸/۰۷/۰۹ :: فروش و عرضه انواع محصولات فرهنگی هنری
فروش و عرضه بیش از 7000 محصول فرهنگی مختلف متناسب با تمامی سلیقه ها و سنین و با تخفیف های ...
Mohsen Hemati ، تلفن : 02537847504

‪۹۸/۰۶/۱۴ تولید و پخش انواع زیرانداز و صندلی و چرخ
تولید و پخش انواع زیرانداز و صندلی و چرخ خرید گروه تولیدی ساینادو افتخار دارد به تولید و پخش زیرانداز مسافرتی ...
تولیدی ساینادو ، تلفن : 03133809558

‪۹۸/۰۵/۲۶ ساخت ،طراحی و اجرای کابینت و دکوراسیون
ساخت انواع کابینت اشپزخانه اعم از تمام ام دی اف هایگلاس ممبران چوب کمد دیواری جاکفشی دکور داخلی کانال تلگرام: bahaarkabin@ تماس ٠٩١٢۵٣۵۴۵٨٧ ...
بهار کابینت ، تلفن : 09125354587

‪۹۷/۱۲/۱۹ توالت فرنگی بیده
عرضه کننده توالت فرنگی -بیده توالت فرنگی بیده توالت فرنگی وسیله ای است که بین در لولایی و لگن توالت فرنگی ...
اقای نیکروش ، تلفن : 09122377385

‪۹۷/۱۲/۰۱ فروشگاه لوازم خانگی فرخی
کولرهای گازی بصورت عمده و تک تضمین قیمت فروش ویژه انواع لوازم خانگی و صوتی تصویری و سرمایشی و گوشی و... ...
فروشگاه فرخی ، تلفن : 09128331838

‪۹۷/۱۱/۲۷ تیز کردن قیچی پیتاژ
تیز کردن قیچی پیتاژ با مدیریت نباتی هیچ چیز بدتر از داشتن یک قیچی کند موقع برش و کوتاه کردن مو ...
بهنام نباتی ، تلفن : 09127401597

‪۹۷/۱۱/۱۱ دستگاه کارت خوان بدون نیاز به جواز کسب
فروش دستگاه کارت خوان سیار و فروش خود پرداز عابر بانک (ATM) 1-خرید قطعی **** 2- نمایندگی فروش در تمام کشور پذیرفته ...
0
کارت سلطانی ، تلفن : 09102649675

‪۹۷/۱۱/۰۸ فروش آنلاین گل در شیراز
فروش آنلاین گل در شیراز با بزرگترین و بروزترین سایت فروش گل در شیراز وب سایت گل رزا با جمع ...
all group ، تلفن : 09120563264

‪۹۷/۰۹/۱۸ پودر لوله بازکنی جنته
پودر لوله بازکن جنته نوین که جهت رفع گرفتگی لوله فاصلاب منزل و تمیز کردن آن استفاده می شود. کاربرد آسان ...
podrjanteh podrjanteh ، تلفن : 02166198757

‪۹۷/۰۹/۰۶ سرويس خواب يک نفره و دو نفره
فروشگاه معتبر کياگل فروش محصولات روتختي و روبالشي هاي يک نفره و دو نفره با برند کياگل در انواع طرح بندي هاي ...
با 09211137243 تماس بگیرید
rezahashemi rezahashemi ، تلفن : 09197459886

‪۹۷/۰۵/۲۰ پکیج فرولی ایتالیا
سپهر انرژی نمایندگی فروش پکیج فرولی با سه سال ضمانت شرکت ایرتمپ در مدلهای 24000 ، 32000 و فرولی 37000 با قابلیت ...
seieco.com سپهرانرژی ، تلفن : 03134449195

‪۹۷/۰۲/۲۴ تشک بادی روی آب طرح ایموجی
تشک بادی روی آب طرح ایموجی یکی دیگر از تشک های بادی جدید اینتکس در سال 2018 می باشد که ...
135000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ تشک بادی روی اب طرح ایموجی
تشک بادی روی آب طرح ایموجی یکی دیگر از تشک های بادی جدید اینتکس در سال 2018 می باشد که ...
135000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ قلعه بادی حفاظ دار سبز رنگ
قلعه بادی حفاظ دار سبز رنگ کوچک یکی از قلعه های بسیار زیبا و با طراحی دوست داشتنی است که ...
180000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ استخر پیش ساخته اینتکس
استخر پیش ساخته گرد با عمق زیاد 2017 از جدید ترین استخر های پیش ساخته پرتابل شرکت اینتکس بوده که ...
2,900,000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ استخر پیش ساخته 10 متری
استخر پیش ساخته 10 متری 2018 با لوازم کامل یکی از کامل ترین و بهترین استخر های پیش ساخته فریمی ...
4,800,000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ جکوزی بادی اینتکس
جکوزی بادی 8 ضلعی اینتکس یکی از محبوب ترین جکوزی های بادی در سطح جهان می باشد که در دو ...
3,300,000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ قایق بادی اکسکروشن اینتکس
قایق بادی اکسکروشن 4 در مدل جدید محصولی ساخته شده از جنس PVC چند لایه با روکش pvc با ظرفیت ...
470000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ استخر پیش ساخته 10متری اینتکس
استخر پیش ساخته 10 متری 2017 اینتکس بزرگترین استخر پیش ساخته با طراحی مستطیلی شرکت اینتکس بوده که از کیفیت ...
4,200,000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ تشک بادی داخل ماشین اینتکس
تشک بادی داخل ماشین در رنگ سبز فسفری یکی از بهترین وسیله های بادی سفری برای استفاده در صندلی های ...
170000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ قلعه بادی ماشین طرح باربی
قلعه بادی ماشین طرح باربی همراه توپ محصول سال 2017 شرکت بست وی می باشد که با استفاده از جدید ...
150000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۲/۲۴ استخر پیش ساخته 10 متری
استخر پیش ساخته 10 متری 2018 با لوازم کامل یکی از کامل ترین و بهترین استخر های پیش ساخته فریمی ...
4,800,000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۷/۰۱/۲۱ رادیاتور، حوله خشک کن و فن کویل اَمات
رادیاتور، حوله خشک کن و فن کویل همواره نازیبا و جاگیر بوده و کابوس طراحان، معماران و مصرف کنندگان به ...
شرکت اَمات ، تلفن : 88513824-5

‪۹۶/۱۱/۲۱ قطره بان
قطره بان چیست؟ قطره بان یک سرشیر کاهنده مصرف آب است که با ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش ...
25000
rastak rastak ، تلفن : ۰۹۱۲۰۷۲۲۸۷۸

‪۹۶/۱۱/۱۸ آجر عایق نسوز دیرگداز WWW.PARDISREF.IR
آجر عایق نسوز/دیرگداز/www.pardisref.ir/88341236 آجر عایق نسوز/دیرگداز/www.pardisref.ir/88341236 پردیس ریفرکتوری 88341236-7 88341236سیمان نسوزوعایق –خاک نسوزوعایق –آجر نسوزوعایق ––جرم نسوز-سکار های نسوز-پرلیت دانه بندی شده چسب نسوزوعایق-گچ ...
11
احمدی احمدی ، تلفن : 88341236

‪۹۶/۱۰/۲۷ قایق بادی اکسکروشن 4 اینتکس
قایق بادی اکسکروشن 4 در مدل جدید محصولی ساخته شده از جنس PVC چند لایه با روکش pvc با ظرفیت ...
470000
تهران اینتکس ، تلفن : 02144282600

‪۹۶/۱۰/۰۶ همه چی نصف قیمت بازار!
فروشگاه اینترنتی انتخاب عرضه مستقیم کالا از بانه به تمام نقاط ایران قیمتهارو حتما ببینید مقایسه کنید بعد خرید کنید. آدرس سایت: ...
فروشگاه اینترنتی انتخاب ، تلفن :

‪۹۶/۰۹/۲۶ هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی http://www.nobelgift.com ...
nobel gift ، تلفن : ۶۶۵۰۱۳۵۲-۰۲۱

‪۹۶/۰۹/۰۸ خرید چراغ رشد گیاه
keyword ...
3,650,000
shahla safari ، تلفن : 88575163

‪۹۶/۰۲/۱۵ فروش ویژه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش ویژه ی بهترین دستگاه های تصفیه و فیلترهای آب خانگی با بهترین کیفیت موجود در بازار و تضمین اصالت و ...
لطفا تماس بگیرید
فروش تصفیه آب خانگی ، تلفن : 02188752360

‪۹۶/۰۲/۱۵ فروش تصفیه آب خانگی،فیلتر تصفیه آب خانگی
فروش ویژه ی بهترین دستگاه های تصفیه و فیلترهای آب خانگی با بهترین کیفیت موجود در بازار و تضمین اصالت ...
لطفا تماس بگیرید
فروش تصفیه آب خانگی ، تلفن : 02188752360

‪۹۶/۰۲/۱۳ کفپوش گرانولی، کفپوش لاستیکی پارکی
کفپوش گرانولی (لاستیکی) تولید شده از پودر لاستیک درجه یک، مطابق با آخرین تکنولوژی دنیا در رنگ ها و ضخامت ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ بهین نو تولیدکننده کش های پنگوئن و پاندا
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) به عنوان اولین تولید کننده کش حلقه ای در ایران در سال 1362 شروع ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ ورق فوم EVA، ورق فوم صنعتی،فوم بسته بندی
ورق فوم های EVA بهین نو (بنکو) با دانسیته بالا با ضخامت 1 تا 32 میلی متر در رنگ های ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ رول فوم EVA، فوم سایلنت، فوم پارکتی
شرکت بهین نو (بنکو) مفتخر است که تولید کننده رول فوم پلی اتیلن، LDP-EVA-EPDM در ایران می باشد و با ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ دیوارپوش مهد کودک، کفپوش مهدکودک
دیوارپوش مهدکودک بهین نو (بنکو) یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای پوشش دیوار مکان‌هایی چون اتاق کودک یا مهد کودک‌ها و ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ فروش کفپوش تاتامی، کفپوش تاتامی مهد کودک
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) به عنوان نخستین شرکت تخصصی در زمینه تولید تاتامی در ایران با بهره گیری ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۱۳ فوم پشت چسب دار، فوم EVA پشت چسب دار
شرکت تولیدی بهین نو (بنکو) امکان چسب دار کردن انواع اجناس و اقسام فوم ها و اسفنج های صنعتی شامل: فوم ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۷ ابزارهای پایش و اندازه گیری
در هر سامانه ای برای اطمینان از صحت عملکرد از باز خورد خود سامانه استفاده می شود. در سامانه ...
تماس بگیرید
agahi AGAHIIO ، تلفن : 22064967

‪۹۶/۰۲/۰۶ فروش فوم، فوم رول، رول فوم، فوم سایلنت
فوم رول، رول فوم، فوم رولی، رول فوم پلی اتیلن، فوم سایلنت، سایلنت، فوم رول سایلنت، فوم پارکت، رول فوم ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ ورق فوم EVA، فوم بسته بندی،فوم پلی اتیلن
ورق فوم EVA، ورق فوم، ورق فوم فشرده، فوم EVA ، قطعات فومی، فوم پازلی، فوم ارتوپدی، فوم بسته بندی شرکت ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ کفپوش گرانولی، کفپوش لاستیکی،کفپوش پارکی
کفپوش گرانولی لاستیکی پارکی با کیفیت و مرغوبیت ویژه در مجموعه تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) تولید می گردد . این ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ تاتامی ، کفپوش تاتامی ، کفپوش مهدکودک
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) به عنوان نخستین شرکت تخصصی در زمینه تولید تاتامی در ایران با بهره گیری ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ بهین نو تولیدکننده قطعات فومیEVA سه بعدی
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) به عنوان اولین تولیدکننده فوم EVA 3 بعدی در ایران می باشد. این شرکت ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ فروش درزگیر فومی، فوم EVA پشت چسب دار
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) قادر به تولید نوار درزگیر پشت چسب دار در اجناس مختلف می باشد. اجناسی از ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ بنکو تولید کننده فوم، فوم رول، فوم EVA
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) اولین و بزرگترین تولید کننده رول فوم پلی اتیلن و EVA در ایران با ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ فروش چمن مصنوعی، چمن مصنوعی تزئینی
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) چمن نما و چمن تزئینی انواع چمن های فضای سبز و نماهای ساختمانی چمن های مصنوعی تزئینی ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ فروش دیوار پوش مهدکودک، تجهیزات مهد کودک
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) با توجه به سابقه تولید دیرینه به عنوان اولین تولید کننده فوم و سایر ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ فوم پشت چسب دار، فوم پلی اتیلن، فوم PVC
شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) امکان چسبدار کردن انواع و اقسام فوم ها و اسفنج های صنعتی شامل فوم پلی ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155819568

‪۹۶/۰۲/۰۶ عایق الاستومریک حرارتی برودتی، عایق فوم
عایق الاستومریک حرارتی برودتی، عایق فوم الاستومری، عایق الاستومری رولی شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) عایق الاستومری رولی عایق الاستومری رولی دارای ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ لمینت فوم رول EVA،لمینت فوم فویل دار EVA
لمینت فوم رول EVA، لمینت فوم فویل دار EVA، لمینت کاغذ و پارچه شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) با استفاده ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ فوم آجدار، فوم رول EVA آجدار، فوم EVA
فوم آجدار، فوم رول EVA آجدار، آجدار کردن فوم EVA شرکت تولیدی صنعتی بهین نو (بنکو) با استفاده از مدرن ترین ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۶/۰۲/۰۶ کش حلقه ای، کش پول، کش بسته بندی
شرکت بهین نو (بنکو) به عنوان اولین تولید کننده کش حلقه ای در ایران در سال 1362 شروع بکار کرد. ...
لطفا تماس بگیرید
شرکت تولیدی صنعتی بنکو ، تلفن : 02155606676

‪۹۵/۱۱/۳۰ فومینو تولیدکننده انواع فوم EVA ،رول فوم
فومینو تولید کننده انواع فوم EVA با ضخامت های مختلف و متنوع ترین رنگ بندی گروه تولیدی فومینو تولید کننده انواع ...
لطفا تماس بگیرید
فومینو ، تلفن : 02122856280

‪۹۵/۱۱/۳۰ فومینو تولیدکننده انواع فوم پشت چسب دار
فومینو تولید کننده انواع فوم پشت چسب دار گروه تولیدی فومینو تولید کننده انواع فوم پشت چسب دار یک رو و ...
لطفا تماس بگیرید
فومینو ، تلفن : 02122856280

‪۹۵/۱۱/۳۰ فومینو تولیدکننده ورق فوم EVA ،فوم فشرده
فومینو تولید کننده ورق فوم EVA فومینو تولید کننده انواع ورق فوم EVA از قبیل ورق فوم بازاری، ورق فوم فشرده ...
لطفا تماس بگیرید
فومینو ، تلفن : 02122856280

‪۹۵/۱۱/۳۰ فومینو تولیدکننده انواع کفپوش مهد کودک
فومینو تولید کننده انواع کفپوش و دیوارپوش مهد کودکی فومینو تولید کننده انواع کفپوش و دیوارپوش جهت ایمن سازی و تجهیز ...
لطفا تماس بگیرید
فومینو ، تلفن : 02122856280

‪۹۵/۱۱/۳۰ فومینو تولیدکننده انواع فوم رول
فومینو تولید کننده فوم رول گروه تولیدی فومینو تولید کننده رول فوم (پفکی) در ضخامت و متراژ مختلف با متنوع ترین ...
لطفا تماس بگیرید
فومینو ، تلفن : 02122856280

‪۹۵/۱۱/۱۹ فروش محصولات آرايشي برند با جوايز
با يکبار خريد از ما هميشه مشتري ما خواهيد شد. آدرس تلگرام: https://t.me/joinchat/AAAAAEGPQGjua_QusddZ1g ...
توافقي
forough rasooli ، تلفن : 09215886213

‪۹۵/۱۱/۱۳ فروش میز نقشه کشی
قابل توجه موسسات آموزشی، هنرستانها،ارگانهای دولتی و خصوصی تعدادی میز نقشه کشی در حد نو یکجا به فروش میرسد. تلفن تماس : ...
0
نوآوران موسسه نوآوران ، تلفن : 34577884

‪۹۵/۱۱/۰۷ جدیدترین ردیاب دست بندی ساعت مچی -
فروش و پشتیبانی: 09120750932 – 09120132883 – 02186083705 والدین می توانند توسط یک دستگاه GPS (ردیاب) ...
کیم کالا . ، تلفن : 02186081142

‪۹۵/۱۱/۰۷ فروش ردیاب شخصی آهنربایی - 09120132883
فروش و پشتیبانی: 09120750932 – 09120132883 – 02186083705 با تهیه ردیاب شخصی آهنربایی این امکان را ...
کیم کالا . ، تلفن : 02186081142

‪۹۵/۱۱/۰۷ ردیاب ضد آب و ضد ضربه مجهز به سنسور ضربه
فروش و پشتیبانی: 09120750932 – 09120132883 – 02186083705 جی پی اس ردیاب شخصی ضد آب و ...
کیم کالا . ، تلفن : 02186081142

‪۹۵/۱۱/۰۳ فروش سانترال نیوراک مدل NewRock OM4-2S
سانترال نیوراک مدل OM4-2S یک IP-PBX all-in-one است که دارای 2 پورت FXS برای تلفن آنالوگ و 2 پورت اترنت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۱/۰۳ فروش گوشی تلفن Granstream GXP 1105
با خرید تلفن تحت شبکه Granstream GXP 1105 ارتباطی آسان و امن را برای کاربران خود فراهم آورید. گوشی تلفن تحت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۱/۰۳ نرم افزار لینک
اگر مجموعه ی شما یک سازمان بزرگ با دفاتر متعدد است که درحال حاضر ارتباط بین کاربرانتان زیاد است به ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۱/۰۳ بانک اطلاعات فروشندگان پوشاک مردانه
فقط مخصوص استان تهران مشخصات درج شده شامل ( نام فروشگاه و یا مرکز ، نام فرد مسئول ، آدرس و ...
15000
سینا حیاتی حیاتی ، تلفن :

‪۹۵/۱۰/۱۸ فروش انواع فیش bnc وفیش تبدیل BNC to AV
فروش و پخش انواع فیش بی ان سی bnc دوربین مداربسته به صورت عمده و تکی در تهران فیش BNC ...
500
محسن زیارتی ، تلفن : ۰۲۱۶۶۷۶۱۰۵۳ – 02166349410 – ۰۲۱۶۶۷۶۱۰۶۲

‪۹۵/۱۰/۰۵ سماور زغالی ایرانی 6 لیتری و 3 لیتری
انواع سماور زغالی ایرانی درجه یک عمده و خرده تولید و توزیع ارسال به سراسر کشور توسط پست-تیپاکس-باربری و... ارسال به خارج از کشور ...
مهرداد بنی فاطمه ، تلفن : 04142263141

‪۹۵/۱۰/۰۵ ماشین اصلاح صورت
ماشین اصلاح صورت ماشین اصلاح فیلیپس بهترین گزینه و بهترین ماشین اصلاح روز دنیا مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت ماشین اصلاح فیلیپس ماشین اصلاح فیلیپس ...
0
مهدی تیر چرخ ، تلفن : 02177948356

‪۹۵/۱۰/۰۵ قیچی میس
قیچی میس قیچی میس بهترین انتخاب برای آرایشگر هایی که بدنبال یک قیچی با قیمت مناسب و کارایی قابل قبول هستند. ...
0
مهدی تیر چرخ ، تلفن : 02177948356

‪۹۵/۱۰/۰۵ قیچی آرایشگاه
قیچی آرایشگاه یک قیچی با کیفیت و قیمت مناسب و خوش دست قیچی میس با قابلیت خود تیز کن و همچنین ...
0
مهدی تیر چرخ ، تلفن : 02177948356

‪۹۵/۱۰/۰۵ ماشین اصلاح فیلیپس AT890
ماشین اصلاح فیلیپس AT890 حالت دوگانه ( شبکه ای تیغه ها) ماشین اصلاح صورت وال، به گونه ای طراحی شده اند ...
0
مهدی تیر چرخ ، تلفن : 02177948356

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن آی پی T46G یلینک
یکی از قدرتمند ترین تلفن های ویپ یالینک مدل T46G می باشد که توسط شرکت کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیتوی های دست دوم تنور
گیت وی های تنور محصول کشور آمریکا هستند که دارای بالاترین کیفیت صدا هستند. طراحی و ساخت گیتوی های تنور ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن Yealink T41P
گوشی تلفن Yealink T41P نسل جدیدی از تلفن های تحت شبکه شرکت Yealink می باشد که کیفیت بالا و مزیت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ The best service center for Newrock prod
Kava Intelligent Communications is Newrocktech’s local distributor in Iran. Newrocktech innovates VoIP products. They offer wide range of VoIP products ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ مبدل آنالوگ ترکیبی HX411 شرکت فناوری نیوراک (Newrocktech)
مبدل آنالوگ ترکیبی یا ATA شرکت فناوری نیوراک از سری محصولات HX می باشد . ATA های سری HX4XX شرکت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش آداپتور تلفنی آنالوگ نیوراک مدل HX402
آداپتور Newrock مدل HX402 به دلیل داشتن 2 پورت FXS و پشتیبانی از پروتکل SIP، می تواند به عنوان یک ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش آداپتور تلفني نيوراک مدل Newrock HX411
با خريد آداپتور Newrock مدل HX411 يک خط شهري آنالوگ وارد سيستم ويپ مي شود و 1 دستگاه تلفن و ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ مبدل آنالوگ ترکیبی HX422 شرکت نیوراک (Newrocktech)
مبدل های آنالوگ ساختار کوچکی از مبدل آنالوگ ترکیبی یا ATA شرکت فناوری نیوراک از سری محصولات HX می باشد ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ مبدل آنالوگ به ویپ HX402 شرکت فناوری نیوراک (Newrocktech)
مبدل آنالوگ یا ATA شرکت فناوری نیوراک از سری محصولات HX می باشد . مبدل های آنالوگ شرکت فناوری نیوراک ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیتوی ها و سانترال های سخت افزاری نیوراک
گیتوی ها و سانترال های سخت افزاری نیوراک را فقط با گارانتی نماینده نیوراک در ایران بخرید . کاوا ارتباطات ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا عرضه کننده تجهیزات نیوراک در ایران
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی محصولات نیوراک در ایران می باشد. کاوا ارتباطات هوشمند از ابتدای ورود محصولات نیوراک ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا نماینده فروش محصولات نیوراک در ایران
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی فروش نیوراک در ایران از سال 1386 اقدام به ارائه برترین برند های ویپ ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نماینده رسمی فروش و پخش گیتوی های نیوراک
اگر در راه اندازی یا توسعه تجهیزات VoIP بدنبال گیتوی های متنوع، با کیفیت و قیمت مناسب هستید، بهترین پیشنهاد ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ مبدل آنالوگ به آی پی نیوراک مدل Newrock HX422
با خرید آداپتور Newrock مدل HX422، می توان 2 خط شهری و 2 عدد تلفن یا دستگاه فکس آنالوگ را ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا نماینده فروش IP PBX های نیوراک در ایران
استفاده از سانترال آی پی (IP PBX)، برای شرکت هایی که می خواهند تمام سیستم تلفنی را بصورت متمرکز در ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش انواع ATA های نیوراک
آداپتورها یا ATA ها، تجهیزات ساده ای هستند که شما می توانید از آنها بعنوان مبدل آنالوگ به آی پی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نصب و راه اندازی گیتوی های نیوراک در ایران
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی محصولات نیوراک در ایران طی اقدامی بی سابقه اقدام به ارائه دایکیومنت های آموزش ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش سانترال نیوراک مدل NewRock OM4-1S/1
سانترال نیوراک مدل OM4-1S/1 یک IP-PBX all-in-one است که دارای 1 رابط FXO برای خط شهری و 1 رابط FXS ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیتوی MX8-4FXS فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیتوی MX8-4FXS فناوری نیوراک (Newrocktech) یکی از محصولات سری MX8 شرکت فناوری نیوراک می باشد که از 4 پورت آنالوگ ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ تخفیف ویژه گوشی های Yealink VP2009
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند با بررسی نیاز بازار و همچنین سیاست قیمت گذاری گوشی های تلفن کمپانی Yealink، بر روی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن Yealink T42G
گوشی تلفن Yealink T42G IP phone با ضمانت یکساله ، کیفیت و قیمت مناسب توسط شرکت کاوا ارتباطات هوشمند به ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش سانترال نیوراک مدل NewRock OM4-2S
سانترال نیوراک مدل OM4-2S یک IP-PBX all-in-one است که دارای 2 پورت FXS برای تلفن آنالوگ و 2 پورت اترنت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش سانترال وایرلس نیوراک مدل WROCK2011
سانترال بی سیم WROC2011 توانایی اتصال به 1 تلفن و یا دستگاه فکس آنالوگ و 1 خط شهری را دارد ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیتوی سری MX60 شرکت فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیتوی های سری MX60 یکی از سری محصولات شرکت فناوری نیوراک (Newrocktech) می باشد . گیتوی سری MX60 می تواند ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیت وی MX60-48 FXS فناوری نیوراک
گیت وی MX60-48 FXS یکی از محصولات سری MX60 شرکت فناوری نیوراک می باشد که برای کاربرد های چند منظوره ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیتوی MX60-16 FXS فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیتوی MX60-16 FXS یکی از محصولات سری MX60 شرکت فناوری نیوراک می باشد که دارای 16 پورت FXS می باشد. ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیت وی MX8-8FXO فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیت وی MX8-8FXO فناوری نیوراک (Newrocktech) یکی از محصولات سری MX8 شرکت فناوری نیوراک می باشد که از 8 خط ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ گیتوی MX60-16S/16 فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیتوی MX60-16S/16 یکی از محصولات سری MX60 شرکت فناوری نیوراک می باشد که دارای 16 پورت FXS و 16 پورت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیتوی مدل MX60-48S نیوراک با 25% تخفیف
MX60-48S یکی از قدرتمند ترین گیت وی های تولیدی شرکت Newrock با 48 پورت FXS می باشد. خصوصیات گیت وی MX60-48S ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیتوی MX8-8FXS فناوری نیوراک (Newrocktech)
گیتوی MX8-8FXS فناوری نیوراک (Newrocktech) یکی از محصولات سری MX8 شرکت فناوری نیوراک می باشد که از 8 پورت آنالوگ ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ سانترال بیسیم نیوراک مدل WROCK2002
سانترال بی سیم نیوراک مدل WROC2002 با داشتن 2 پورت FXS توانایی اتصال به 2 تلفن و یا دستگاه فکس ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش سانترال نیوراک مدل NewRock OM4-2S/2
سانترال نیوراک مدل OM4-2S/2 یک IP-PBX all-in-one است که دارای 2 پورت FXO برای خط شهری، 2 پورت FXS برای ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش پیجر ویپ شرکت کاوا ارتباطات هوشمند
پس از مدت ها تلاش سرانجام شرکت کاوا ارتباطات هوشمند پیجر ویپ خود را روانه بازار کرد. پیجر ویپ کاوا ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ نصب و راه اندازی ویپ توسط کاوا ارتباطات هوشمند
برای نصب و راه اندازی ویپ بهتر هست در ابتدا از یک تیم مشاوره ای خوب که سابقه لازم را ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن کنفرانس رومیزی پلیکام
اکثر سازمان های بزرگی که دارای سالن ویدئو کنفرانس یا سالن جلسات هستند برای ارتباط با تلفن شهری و دعوت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن 2110 گرنداستریم
گوشی تلفن 2110 گرنداستریم با کیفیت ساخت فوق العاده و دارای 4 اکانت SIP می باشد . کیفیت صدای HD ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88583140

‪۹۵/۱۰/۰۳ مشاوره ویپ و ویدئو کنفرانس کاوا
بهتر هست قبل از انجام پروژه های ویپ و ویدئو کنفرانس از یک مشاور حرفه ای و با تجربه استفاده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نصب و راه اندازی سانترال ویپ در ایران
امروزه بهترین گزینه برای سانترال تلفنی، سانترال ویپ می باشد . سانترال ویپ چیست ؟ سانترال ویپ یک مرکز تلفن ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی WiFi کلیپ کام
یکی از بیشترین موارد استفاده از گوشی WiFi در مکان هایی است که فاقد کابل کشی شبکه هستند. البته در ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی newrocktech
کاوا ارتباطات هوشمند نماینده رسمی newrocktech در ایران می باشد . شرکت newrocktech محصولات متنوعی در زمینه تجهیزات ویپ روانه ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی WiFi کلیپ کام
یکی از بیشترین موارد استفاده از گوشی WiFi در مکان هایی است که فاقد کابل کشی شبکه هستند. البته در ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش تلفن واي فاي Clipcomm KWP200 با قيمت مناسب
تلفن واي فاي امروز در بيشتر سازمان ها و شرکت هاي بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار مي گيرد . ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش تجهیزات ویدئو کنفرانس Polycom
اگر به دنبال یک سیستم ویدئو کنفرانس سخت افزاری با امکانات کامل و قابلیت های فراوان هستید، برند Polycom را ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی های تلفن گرنداستریم در ایران
تلفن گرنداستريم ساخت کشور آمريکا بوده و به لحاظ کيفيت ساخت واقعا بي نظير هست. شما به ندرت مي توانيد ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشي هاي تلفن IP گرنداستريم
اگر به دنبال خريد گوشي تلفن IP هستيد گرنداستريم برندي با کيفيت و وضوح صداي بالا مي باشد. گرنداستريم محصول ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیتوی گرند استریم در ایران
گیتوی گرند استریم بر حسب نیاز در مدل های 4، 8 و 24 پورت تولید می گردد . شما می ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت سنگوما A400
کارت های سنگوما با قابلیت پشتیبانی از فکس می توانند به عنوان ماژول واسط در فکس سرور ها مورد استفاده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت سنگوما مدل A200
کارت سنگوما مدل A200 با سرعت بالا در همزماني ساعت کانال هاي صوتي باعث لمس سرعت براي کاربر خواهد شد. ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش محصولات گرند استریم در ایران
هدف اصلی شرکت گرنداستریم ، تبدیل شدن به تامین کننده برتر محصولات جدید و نوآورانه صوتی، تصویری و حفاظتی مبتنی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ 40% تخفیف گوشی های Snom360
گوشی های تلفن Snom360 دارای 2 پورت شبکه و 12 خط برای ثبت در سرور SIP بهترین انتخاب از بابت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش انواع تلفن های تحت شبکه گرند استریم (Grandstream IP Phone)
اگر در فکر راه اندازی یا توسعه سیستم تلفنی تحت شبکه در سازمانتان هستید، استفاده از گوشی های امریکایی گرند ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ مزایای استفاده از Microsoft Lync چیست ؟
از کنترل بیشتر تا مدیریت بهتر کارایی بیشتر، تجهیزات کمتر صرف زمان کمتر، کیفیت بالاتر هزینه کمتر، سود دهی بیشتر سازمان ها، شرکت ها ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ خرید انواع تلفن های آی پی اسنوم با گارانتی معتبر
در خرید تلفن های تحت شبکه شاید به دنبال گوشی های با کیفت و قیمت مناسب باشید. در اینصورت تلفن ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گیت وی های ویپ توسط شرکت کاوا
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند گیتوی های ویپ 2 تا 96 پورت را با بهترین قیمت ارائه می کند. گیتوی های نیوراک، ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ خرید گیتوی VoIP از شرکت کاوا
گیتوی وسیله ایست که نقش مبدل آنالوگ به آی پی را در سیستم های تلفنی ویپ بر عهده دارد. شما ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش انواع گیت وی های ویپ VoIP Gateway
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند بعنوان نماینده فروش گیت وی های ویپ، فعالیت گسترده ای در این زمینه دارد. برندهای معتبر ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نماینده فروش تجهیزات بیسیم پلیکام در ایران (کاوا ارتباطات هوشمند)
به راحتی در طبقات و اتاق های سازمانتان راه بروید و صحبت کنید. ارتباط صوتی واضح و شفاف در بستر ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ انتقال خط از طریق سیستم تلفنی VoIP
ممکن است بخواهید یک یا چند خط از خطوط تلفن شرکتتان را به مکانی انتقال دهید که امکانات مخابراتی در ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ یکپارچه سازی ارتباطات از طریق نرم افزار Microsoft Lync Server 2010
نرم افزار Lync یک نرم افزار یکپارچه سازی ارتباطات در سطح Enterprise است که قابلیت فراهم کردن ارتباط ساده، ارزان ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نرم افزار Lync Microsoft
آیا تا بحال نیاز برقراری یک ارتباط یکپارچه چند جانبه صوتی تصویری ، به اشتراک گذاری یک فایل و ... ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ ارزانترین گوشی های آی پی (IP Phone)
تلفن های آی پی زیر جزء ارزانترین گوشی های VoIP هستند. Yealink T20 IP Phone Yealink T18P یالینک Grandstream BT200 IP Phone گرنداستریم Yealink ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدیوکنفرانس پلی کام Polycom PVX
این محصول شرکت پلی کام یکی از قوی ترین پایانه های ویدیوکنفرانس موجود در بازار می باشد. دستگاه Polycom PVX ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدئوکنفرانس پلیکام POLYCOM QDX 6000
ترمینال ویدئوکنفرانس QDX 6000 شرکت پلیکام تصاویر با وضوح استاندارد ارائه می دهد. این ترمینال قابلیت اتصال مستقیم به کامپیوتر، ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدئوکنفرانس Polycom مدل HDX 6000
این ترمینال ویدئوکنفرانس شرکت پلی کام علاوه بر اقتصادی بودن، کیفیت تصویری با وضوح بالا ارائه می کند. این محصول ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدیوکنفرانس Polycom مدل HDX 7000
پلی کام HDX 7000 محصولی مناسب برای کسانی است که به کیفیت تصویر بالا نیاز دارند و به دنبال پایانه ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدیوکنفرانس پلیکام HDX 8000
این محصول پلیکام یکی از بهترین پایانه های ویدیوکنفرانس برای کاربردهایی است که تصویری با وضوح بالا نیاز است. پلیکام ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش تلفن گرنداستریم مدل Grandstream GXP1100 با 11% تخفیف
گوشی گرنداستریم مدل Grandstream GXP1100 یک تلفن آی پی مناسب برای شرکت های کوچک است و دارای 2 خط و ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش تلفن دکت پلیکام مدل Polycom Kirk 2010 با 20% تخفیف
گوشی دکت Polycom Kirk 2010 یک گوشی سبک و کاربردی از سری محصولات شرکت پلیکام می باشد . این گوشی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش پیجر سیپ شرکت کاوا ارتباطات هوشمند
دنیای سیستم های تلفنی نیازهای مختلفی مطرح می گردد . یکی از این نیاز های پیجر سیپ می باشد . ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-26214105-8

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش مرکز تماس آوایا توسط شرکت کاوا
مرکز تماس آوایا مناسب برای شرکت های کوچک تا متوسط می باشد . امروزه بیشتر کشور های آمریکای شمالی از ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی های شبکه گرنداستریم
گوشی های شبکه گرنداستریم در طرح ها و مدل های مختلف ، مناسب برای شرکت های کوچک و بزرگ می ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ گوشی بیسیم وای فای کلیپ کام
گوشی بیسیم وای فای کلیپ کام که به تازگی توسط شرکت کاوا ارتباطات هوشمند در ایران عرضه می گردد می ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88582443

‪۹۵/۱۰/۰۳ خرید و فروش گیتوی های دست دوم کوئینتوم ت
کاوا ارتباطات هوشمند عرضه کننده تجهیزات ویپ نو و دست دوم در ایران به تازگی اقدام به فروش گیتوی های ...
مهدی نظری ، تلفن : 88687665 -021

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن دکت در ایران
یکی از راهکار های تلفن بیسیم در سیستم های تلفنی استفاده از گوشی تلفن دکت می باشد . گوشی تلفن ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-26214105-8

‪۹۵/۱۰/۰۳ سرور تلفنی فارسی نفس، تولید شرکت کاوا
این روز ها با توجه به پیشرفت سریع تلکنولوژی، سیستم های تلفنی هم رشد چشمگیری داشتند . در کشورعزیز مان ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ نرم افزار فارسی سانترال تولید کاوا ارتباطات هوشمند
خیلی وقت ها به دنبال یه نرم افزار فارسی سانترال می گردیم که کاملا فارسی باشه، شلوغی های الستیکس فارسی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت تلفنی Sangoma A400
کارت های سنگوما با قابلیت پشتیبانی از فکس می توانند به عنوان ماژول واسط در فکس سرور ها مورد استفاده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت Sangoma A200
کارت Sangoma A200 با قابلیت پشتیبانی از 2 تا 24 پورت آنالوگ می باشد . کارت های سنگوما بهترین گزینه ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت تلفنی سنگوما A400
کارت سنگوما A400 با امکان پشتیبانی از ماژول سخت افزاری اکو باعث حذف اکو و نویز خواهد شد . استفاده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت تلفنی سنگوما مدل A200
کارت تلفنی سنگوما با قابلیت پشتیبانی از 2 تا 24 پورت آنالوگ می باشد . کارت تلفنی سنگوما با قابلیت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت تلفنی ایوان سنگوما مدل A101
کارت ایوان سنگوما مدل A101 یکی از محصولاتی است که در رده کارت های دیجیتال می باشد . کارت های ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش کارت E1 سنگوما مدل A101
کارت E1 سنگوما مدل A101 با قابلیت پشتیبانی از 30 تماس همزمان روی یک خط ایوان می باشد . کارت ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ مزایای سیستم های ویدئو کنفرانس
از مزایای ویدئو کنفرانس می توان به صرفه جویی در زمان ، صرفه جویی در هزینه ها، برقراری ارتباط زنده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش آی پی فون وایرلس Clipcomm KWP200
آی پی فون وایرلس Clipcomm KWP200 ساخت کشور کره جنوبی سازگار با سیستم های تلفنی مبتنی بر IP با پشتیبانی ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش گوشی تلفن Grandstream GXP 1200
اگر به دنبال یک IP Phone باکیفیت و قیمت مناسب برای سازمان خود هستند استفاده از گوشی تلفن Grandstream GXP ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش محصولات نیوراک
شرکت نیوراک با ارایه طیف وسیعی از محصولات در بخش Voice Over IP به عنوان یکی از شرکت های صاحب ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ تجهیزات بی سیم پلی کام
گاهی نیاز می شود هنگام حرکت در سازمان مکالمه تلفنی داشته باشید یا اینکه تردد شما درون سازمان بین طبقات ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ ویدیو کنفرانس پلیکام
نیاز بشر به برقراری ارتباط صوتی و تصویری از راه دور به منظور صرفه جویی در هزینه‌ های سفر و ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ گوشی های آی پی گرنداستریم
شما بهترین کیفیت ارتباطی از طریق VoIP را می خواهید، اما این امر تنها با شناخت کامل محصولات کمپانی های ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ برقراری مکالمه رایگان بین شعب سازمانتان در نقاط مختلف کشور
اگر شرکت یا سازمانتان دارای دو یا چند دفتر یا شعبه در سطح شهر، استان یا حتی کشور باشد، با ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا بزرگترین مرکز فروش و تعمیرات تجهیزات ویدیو کنفرانس پلیکام
تا به امروز سازمان های بسیاری از فناوری ویدئوکنفرانس استفاده نموده و با کمک این تکنولوژی موفق به کاهش هزینه ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ کاوا ارائه دهنده محصولات ویدئو کنفرانس پلیکام
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند بعنوان بزرگترین مرکز فروش و تعمیرات محصولات Polycom با سال ها تجربه در زمینه سیستم های ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ تلفن های بی سیم پلیکام
برای داشتن یک سیستم تلفنی بی سیم با کیفیت و یک فضای تحت پوشش خوب شما نیازمند یک سری تجهیزات ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش ویژه تجهیزات VoIP در شرکت کاوا
جشنواره فروش تجهیزات ویپ به مناسبت پایان سال 1391 در شرکت کاوا ارتباطات هوشمند، تخصصی ترین شرکت VoIP ایران برگزار ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش ویدئو کنفرانس پلیکام
در زمینه ویدئو کنفرانس به جرات می توان شرکت پلیکام را جزء تولید کنندگان درجه یک قرار داد. محصولات متنوع ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش دستگاه ویدئو کنفرانس پلیکام HDX 9000
این محصول شرکت پلیکام یکی از قوی ترین پایانه های ویدئو کنفرانس موجود در بازار است. علاوه بر پشتیبانی ویدئو ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ فروش تجهیزات ویدیو کنفرانس
شرکت کاوا ارتباطات هوشمند تخصصي ترين مرکز مشاوره، طراحي و پياده سازي انواع سامانه هاي صوتي و تصويري با استفاده ...
مهدی نظری ، تلفن : 021-88687665

‪۹۵/۱۰/۰۳ با ویدئوکنفرانس جلسات خود را برگزار کنید
با ویدئو کنفرانس می توانید سفرهای کاری خود را کمتر کنید. اگر برای برگزاری جلسات کاری مجبور به سفرکردن هستید. اگر وقت ...
kavavoip ، تلفن : 021-88682454

‪۹۵/۰۹/۰۷ فروش سمنت بورد
معرفی فایبرسمنت: با استفاده ازفن آوری ترکیب فایبر،سیمان،بتن و مواد افزودنی ساخته شده است و قابل بازیافت است و استفاده ز ...
مجتبی محمدی ، تلفن : 22491383

 

1 2 3 4 5 6

آگهي هاي جديد کلالی
نمایندگی رباتیک
جواد مصلح تهراني
تلفن : 09159167361

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هدفمند آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

صنایع هوشمندافزار آراد
جواد مصلح تهراني
تلفن : 05118652760

پذیرش نمایندگی
تهرانی
تلفن : 09159167361

گاورنر الکترونيکي ديجيتالي
کلالی
تلفن : 09156136284

مدار چشمک زن با ترانزیستور
کلالی
تلفن : 09156136284

مدار فلزياب
کلالی
تلفن : 09156136284

.::: والدین و کنکور :::.
کلالی
تلفن : 09156136284

درج آگهي در سايت رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد.
با توجه به تعداد زياد آگهي در سایت , لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد .
جهت شروع درج آگهي، ابتدا روي لينك ثبت نام كليك كنيد و پس از پركردن فرم ثبت نام آگهي خود را ثبت كنيد.
شماره تلفن وب سايت نیک صالحی: +98(21) 88245235 , +98(912) 3407504